Саудівська Аравія займає близько 80% території Аравійського півострова. Через те, що національні кордони держави чітко не визначені, точна площа Саудівської Аравії невідома. За офіційними даними, вона становить 2 217 949 км², за іншими - від 1 960 582 км² до 2 240 000 км. Так чи інакше, Саудівська Аравія є 13-м за площею державою в світі.


На заході країни, уздовж берега Червоного моря простягається гірський ланцюг аль-Хіджаз. На південному заході висота гір досягає 2500 метрів. Найвища точка Саудівської Аравії - вершина Джабаль-ель-Лауза. Там же розташований курортний район Асир, що приваблює туристів своєю зеленню і м'яким кліматом. Схід же зайнятий в основному пустелями. Південь і південний схід Саудівської Аравії практично повністю займає пустеля Руб-ель-Халі, через яку проходить межа з Єменом і Оманом.


Велику частину території Саудівської Аравії займають пустелі і напівпустелі, які заселені які кочують бедуїнських племенами. Населення ж зосереджено навколо декількох великих міст, як правило на заході чи на сході біля узбережжя.